uzay-terapisi-yararlari

Uzay Terapisi Vücut Ortezi

Uzay Terapisi Vücut Ortezi 

Uzay Terapisi Vücut Ortezi Bir göz kırpmadan bir maratonda koşmaya kadar tüm insan hareketleri iskelet kaslarının doğru çalışması ve kuvvetine bağlıdır. Bunlar ebeveyn ve terapist olarak kendimize sorduğumuz sorulardan bazıları.

İlk sorunun cevabı basit. Kuvvet olmadan yaşamamız mümkün değil. Vücudumuzun her hareketi kas kuvvetine bağlı. Kuvvet olmadan yiyemez, konuşamaz, yürüyemez, hareket edemez ve nefes alamayız.

Kas kuvveti, günlük aktiviteleri yapabilmek ve yeni fonksiyonları öğrenmek için gereklidir. Endurans , hız ve esneklik olmadan hayatta kalabiliriz. Fakat kuvvet olmadan yapamayız. Sıklıkla bunun önemini unutuyoruz.

Kuvvet Eğitimi Serebla Palsi ( SP ) İçin Önemli mi?

Kas kuvveti, engelli bireyler için engelsiz bireylere göre daha kritik bir öneme sahip. Bu, çalışmalar ve klinik tecrübelerle doğrulanmalı. Çoğu zaman çocuklarımıza yardım edebilmek için sofistike teknoloji, ilaçlar ve cerrahileri içeren yeni tedavi metotları deneriz. Kas tonusunu azaltmak ve kemiklerin düzgünlüğünü geliştirmek için cerrahi prosedürleri kullanabiliriz.

Bu güzel, fakat çoğu kez yeni bir fonksiyonu öğrenmek için yeterli değil. ( yürüme , dönme , oturma vs ) Bu becerileri öğrenmek için ,kasları ve vücudu kontrol etmek için kuvvet gelişimine ihtiyacımız var.

Bu makalede, kuvvet eğitimi ile ilgili var olan yanlış anlamaları sunacağım. Genç bireylerde kuvvet gelişimi ile ilgili çok önemli gerçeği anlatacağım ve yoğun terapi programlarının başarısını açıklayacağım.

Önceden Serebla Palsi ( SP )li çocuklar kuvvet eğitimine yönlendirilmezdi çünkü bunun deformitelerin ve yürüyüş problemlerinin kötüye gitmesine yol açacak şekilde spastisiteyi artıracağı ve esnekliği azaltacağına inanılıyordu.

Birçok uzman hala kuvvet eğitiminin Serebral Palsili bireyler için uygun olmadığına inanıyor. Çünkü;

  • Zayıflık onlar için çok da önemli bir fonksiyonel problem değil.
  • Kuvvetteki bir artış fonksiyonu geliştirmez
  • Birçoğu eğitim için kaslarını yeterince kontrol edemiyor.
  • Artan kuvvet spastisiteyi artıracaktır.
  • Kuvvetlendirme programları sadece kaslarda hipertrofiyle sonuçlanır ve sinir sistemini etkilemez.

Bir diğer yanlış anlaşılmada, ağırlık eğitimi (kuvvet) ve ağırlık kaldırma arasındaki fark arasındaki karışıklığı içeriyor.

 

 424 total views,  1 views today

Yorum Yok

Yukarı Çık