uzay-terapisi-yararlari

Uzay Terapisi Tedavisi

Uzay Terapisi Tedavisi

UZAY TERAPİSİ METODUNA GENEL BAKIŞ

SEREBRAL PALSİ VE NÖROMOTOR BOZUKLUKLAR İÇİN YOĞUN PEDİATRİK EGZERSİZ PROGRAMI

Uzay Terapisi tedavisi ,elastik bir bant sistemi ile birbirine bağlantı yapılan kep, yelek, şort, diz pedleri ve ayak aparatlarını içeren yumuşak, dinamik bir ortezdir. Çocuğun gelişimini artırmak için yoğun egzersiz programımıza kombine ettiğimiz güvenli, etkili bir araçtır.

Elastik bant sistemi ile hastanın vücudu mümkün olduğu kadar normale yakın bir şekilde düzeltiliyor. Postürün restorasyonu ve postüral kasların düzgün fonksiyonu hastanın doğru hareket paternlerini öğrenmesine (yeniden öğrenmesine) imkân sağlıyor. Hastanın vücudu, eklemler, ligamentler ve kaslardaki derin propriosepsiyonu restore eden çok spesifik bir basınç ile yükleniyor.

Therasuit gövdeye eksternal stabilizasyon sağlıyor ve bu yüzden hem alt hem de üst ekstremiteler için daha düzgün ve koordine harekete izin veriyor.

ENDİKASYONLARI

• Serebral Palsili çocuklar

• Felçli hastalar

• Travmatik beyin yaralanmaları

• Omurilik yaralanmaları

• Nöromusküler bozukluklar

TİPİK YOĞUN EGZERSİZ PROGRAMI

3-4 hafta boyunca,haftada 5 gün,günde ortalama 3-4 saat İlk hafta, patolojik hareket paternlerini düzeltmek için tonus azaltılması& genel kuvvetlendirme üzerine çalışma. İkinci hafta, fonksiyondan sorumlu spesifik kas gruplarını kuvvetlendirme üzerine çalışma Üçüncü hafta,artan kuvvet ve enduransı kullanarak çocuğun fonksiyonel seviyesini geliştirme(oturma,emekleme,yürüme)

THERASUİT

Serebral Palsili çocuklar için Therasuit ve Evrensel Egzersiz Ünitesini kullanarak yoğun bir bireysel kuvvetlendirme programını kombine eder.İmmobilizasyon ve hareketsizliğin etkilerini ortadan kaldırır.

ASIL AMAÇLAR

Çocuğun kas tonusunu normalize eder. Aktif hareket sınırını artırır. Kuvvet ve enduransı artırır. Bağımsızlık ile birlikte çocuğun fonksiyonel becerilerinin gelişmesine izin vererek yeni kuvvetlenmiş kas gruplarını kontrol eder.

 406 total views,  1 views today

Yorum Yok

Yukarı Çık